Abbás prý ustoupil od požadavku na návrat palestinských uprchlíků

Palestinský prezident Mahmúd Abbás považuje za zcela nerealistické žádat, aby Izrael přijal milióny palestinských uprchlíků. Vyplývá to z dalších tajných dokumentů, které zveřejnila katarská televize Al-Džazíra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás | Foto: www.pbase.com

Stovky písemností ze zákulisí izraelsko-palestinských mírových rozhovorů, které začala televize Al-Džazíra začala zveřejňovat, ukazují, že Palestinci byli ochotni k daleko větším ústupkům, než oficiálně přiznávají. Poslední várka dokumentů se týká i samotného prezidenta Abbáse.

Požadovat návrat pěti miliónů nebo i pouze jediného miliónu palestinských uprchlíků by bylo nelogické, protože by to znamenalo zánik Izraele. I tato slova pronesl podle tajných záznamů před třemi lety palestinský prezident Abbás.

Kývl proto na izraelskou představu, že by se do své vlasti smělo vrátit pouze několik tisíc Palestinců.

Některé židovské organizace ve Spojených státech z aféry usuzují, že dosažení míru ve skutečnosti neblokují Palestinci, ale Izrael. Zatímco totiž Izrael neustále tvrdí, že Palestinci nejsou ochotni přistoupit na kompromis, tajné dokumenty prý dokládají naprostý opak.

Katka Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme