Putin podepsal smlouvu o modernizaci ozbrojených sil Abcházie. Vojenskou techniku zaplatí Moskva

Prezident Vladimir Putin nařídil, aby Rusko modernizovalo ozbrojené síly Abcházie. Výcvik armády a nové vojenské vybavení pro separatistickou republiku na Kavkaze má zaplatit Moskva. Nezávislost Abcházie uznává kromě Ruska jen několik zemí světa. Ostatní ji považují za součást Gruzie.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Aleksey Nikolskyi/Kremlin | Zdroj: Reuters

Jednáním se separatistickou vládou v abchazské metropoli Suchumi pověřil prezident Vladimir Putin ruská ministerstva obrany a zahraničí. 

„Nařizuji přijetí návrhu ruské vlády, podle něhož má být s Abchazskou republikou podepsána smlouva o modernizaci jejích ozbrojených sil, kterou zaplatí Rusko,“ stojí v dokumentu podle agentury TASS.

Rusko tlačí Abcházii k vojenské a ekonomické integraci, ta si přeje zachovat nezávislost

Číst článek

Jakou částku hodlá Moskva poskytnout na modernizaci abchazské armády, jím podepsaný dokument už ale neupřesňuje.

Abcházie vyhlásila svoji nezávislost na Gruzii v roce 1992. V srpnu 2008 se pak zapojila do konfliktu mezi Gruzií a Ruskem podporovanými separatisty z Jižní Osetie. Tentýž rok Moskva oficiálně uznala abchazskou nezávislost a navázala s tamní vládou diplomatické styky. Gruzie, usilující o vstup do NATO a Evropské unie, je na oplátku s východní velmocí přerušila.

Ivana Milenkovičová, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme