Absurditou roku se v Polsku stal zákaz milostných hrátek pro osly

Poznaňská zoo zvítězila v polské anketě o nejabsurdnější čin roku. Její ředitel rozdělil oslí pár, který pohoršoval svými milostnými hrátkami. Jako každý rok vybírali vítěze čtenáři deníku Gazeta Wyborcza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osel ve výběhu | Foto: Zuzana Wirglová

Tosia a Napoleon - jak se oslíci jmenují - se měli viditelně a hlasitě k sobě. Upozornili na to v září někteří pohoršení rodiče. Poznaňská radní Lidie Dudziaková z konzervativní strany Právo a spravedlnost proto intervenovala.

Ředitel zoo Leszek Antkowiak pak okamžitě přikázal nestydatý oslí pár rozdělit plotem. Z fotografií posmutnělých oslíků se stala celopolská senzace a začali se jich zastávat ochránci zvířat.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Polsku mají anketu o nejabsurdnější rozhodnutí úřadu. Podrobnosti zná Vít Pohanka

Na druhém místě skončil zákaz medvídka Pú jako maskota dětského hřiště. Podle radních v městečku nedaleko Lodže nenosí Pú kalhoty, vypadá bezpohlavně a mohl by ohrozit sexuální vývoj dětí.

Třetí absurditou byla aféra z města Kielce, kde zaměstnanci úřadu práce chtěli prověřit nezaměstnanost nezaměstnaného fotografa. Podezřívali ho, že pracuje načerno, a proto mu poslali email. Ptali se na cenu fotografování svatby, ale poslali to z úředního mailu, takže to samozřejmě okamžitě poznal.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme