Advent ctí krajané v duchu českých tradic

Začátek Adventu si připomněli také čeští krajané v Kalifornii. Vzhledem k americkému časovému posunu sice o 9 hodin později než my, ale jinak udělali všechno pro to, aby předvánoční tradice zachovali v podobném duchu, jak si je pamatují z domova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

adventní věnec | Foto: stripky.cz

Už počtvrté zněly v tento předvánoční čas české koledy nad losangeleským Bel Air. Na rozdíl od minulých let, kdy koledy zpíval v rezidenci generální konzulky pro krajany dětský pěvecký soubor z kalifornského města Fresna s dirigentem Lukášem Černým, tentokrát přijeli pomoci muzikanti z brněnského tria Bowle.

Na adventní večer pro Čechy v Kalifornii vybrali 9 nejznámějších koled. Krajané soutěžili jako každý rok o nejlepší bramborový salát a poprvé také o nejlepší vaječný likér. Čechoameričané se pokoušejí udržet si své tradice, které si pamatují z domova.

,,Přesně tak, jak moje maminka trávila Vánoce, tak trávíme Vánoce ma. A moje děti tak vyrostly," řekla Českému rozhlasu v Los Angeles krajanka Lída Sandera.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme