Advent ctí krajané v duchu českých tradic

Začátek Adventu si připomněli také čeští krajané v Kalifornii. Vzhledem k americkému časovému posunu sice o 9 hodin později než my, ale jinak udělali všechno pro to, aby předvánoční tradice zachovali v podobném duchu, jak si je pamatují z domova.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

adventní věnec

adventní věnec | Foto: stripky.cz

Už počtvrté zněly v tento předvánoční čas české koledy nad losangeleským Bel Air. Na rozdíl od minulých let, kdy koledy zpíval v rezidenci generální konzulky pro krajany dětský pěvecký soubor z kalifornského města Fresna s dirigentem Lukášem Černým, tentokrát přijeli pomoci muzikanti z brněnského tria Bowle.

Na adventní večer pro Čechy v Kalifornii vybrali 9 nejznámějších koled. Krajané soutěžili jako každý rok o nejlepší bramborový salát a poprvé také o nejlepší vaječný likér. Čechoameričané se pokoušejí udržet si své tradice, které si pamatují z domova.

,,Přesně tak, jak moje maminka trávila Vánoce, tak trávíme Vánoce ma. A moje děti tak vyrostly," řekla Českému rozhlasu v Los Angeles krajanka Lída Sandera.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme