Advokátka, která se sešla s Trumpem juniorem, zastupovala ruskou kontrarozvědku

Americký vyšetřovatel Robert Mueller vyzval Bílý dům, aby mu poskytl všechny dokumenty o loňské schůzce Donalda Trumpa juniora s Rusy. Syn amerického prezidenta chtěl od ruské právničky Natalji Veselnické v době předvolební kampaně získat kompromitující materiály na protikandidátku svého otce Hillary Clintonovou. Ruská účastnice loňské schůzky s Donaldem Trumpem juniorem v minulosti před soudem hájila zájmy ruské tajné služby FSB.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn Donalda Trumpa, Donald Trump mladší | Foto: ČTK/AP

Veselnická jakékoliv napojení na ruskou vládu popírá. Podle agentury Reuters ale právnička před několika lety v soudním sporu zastupovala ruskou kontrarozvědku FSB v majetkovém sporu o nemovitosti na severozápadě Moskvy. 

Trumpův mluvčí Spicer rezignoval, nelíbí se mu výběr nového šéfa komunikace

Číst článek

Informace o spolupráci s FSB může podle agentury Reuters ovlivnit chystané slyšení u amerického Senátu, který vyšetřuje kontakty okolí prezidenta Donalda Trumpa na Rusko. 

Komise bude zjišťovat, jestli syn prezidenta Trumpa na schůzce s Veselnickou opravdu sháněl kompromitující informace na Trumpovu soupeřku z prezidentských voleb Hillary Clintonovou. Sama Veselnická už tento týden vzkázala, že v Senátu ráda vše vysvětlí. 

Robert Mueller je zvláštní vyšetřovatel jmenovaný americkým ministerstvem spravedlnosti. Prověřuje údajné ruské pokusy ovlivnit loňské americké prezidentské volby. Moskva takovou snahu odmítá.

ber, Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme