Vdova po pilotovi vyhrála v Rusku soud o odškodné. Banka ale peníze kvůli covidu-19 aerolinkám nestrhne

Vdova po ruském pilotovi, který zemřel na infarkt během letu, se nemůže domoci od společnosti Aeroflot smluvně přislíbeného odškodnění téměř 30 milionů rublů (asi 8,6 milionu korun), a to navzdory vyhranému soudu a exekučnímu příkazu. Banka tvrdí, že nesmí Aeroflotu peníze strhnout z účtů, protože na aerolinky se během pandemie vztahuje „protikrizové moratorium,“ uvedl server Newsru.com.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diplomaté odletěli letadlem společnosti Aeroflot (ilustrační foto) | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Devětačtyřicetiletý pilot Damir Achmetov ze sibiřského Omsku podlehl před rokem infarktu právě během letu z Moskvy na letiště Anapa u černomořského letoviska Soči. Aeroflot pomohl s přepravou těla a poskytl 15 000 rublů (asi 4360 korun) na pohřeb.

Letadlo ruského Aeroflotu muselo nouzově přistát. Kopilot zkolaboval, později zemřel

Číst článek

Vdova Anastasija Achmetovová ale společnost zažalovala poté, co našla v kolektivní smlouvě svého manžela s aerolinkami ustanovení, že v případě smrti zaměstnance během plnění služebních povinností musí zaměstnavatel vyplatit pozůstalým deset ročních platů.

Soud se přiklonil na stranu vdovy a nařídil vymoci z aerolinek 29,7 milionu rublů.

Vdova soudní příkaz předložila ve spořitelně, ale namísto peněz se dočkala vysvětlení, proč jí peníze nemohou poslat. Od letošního jara, kdy nastoupila první vlna koronavirové pandemie, se na Aeroflot vztahuje moratorium, které má zabránit bankrotu firem nejvíce postižených pandemii.

Aeroflot se proti rozhodnutí soudu o vydání exekučního příkazu odvolal. A působení moratoria na bankroty bylo prodlouženo do ledna příštího roku, dodal Newsru.com.

null

null

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme