Aerolinky Virgin žádají revizi pravidel kontrol před nástupem do letadla

Britské aerolinie Virgin se zasazují o revizi přísných omezení vztahujících se na příruční zavazadla cestujících. Aerolinky argumentují, že různá pravidla na různých letištích světa nikerak nepřispívají ke zvýšení bezpečnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v letadle

v letadle | Foto: Marián Vojtek

Ředitel komunikací aerolinek Virgin Paul Charles řekl, že cestující jsou zmateni různými pravidly na různých letištích včetně pravidel vztahujících se na povolené tekutiny.

Výzva aeroliek Virgin přichází po soudním přelížení s osmi britskými muslimy obžalovanými ze spiknutí s cílem vyhodit do povětří letadla během letu přes Atlantik. Tři z obžalovaných byli shledáni vinnými ze spiknutí k vraždě, ale porota nerozhodla o vině, co se týče útoku na letadlo.

Zpravodaj BBC cituje Paula Charlese, podle něhož by existující omezení měla být přehodnocena tak, aby se vytvořila kontinuita v celosvětovém měřítku. Prohlášení britského ministerstva dopravy však uvádí, že omezení vztahující se na příruční zavazadla by měla zůstat v platnosti.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme