AfD pátrala po neněmeckých křestních jménech útočníků nožem. Našla ale hlavně Michaely a Daniely

Odpovědi, o kterou nestála, se dočkala sárská organizace opoziční Alternativy pro Německo (AfD). Odbočka strany, která je známá svou kritikou islámu, chtěla podle listu Saarbrücker Zeitung ukázat, že je mezi útočníky nožem řada přistěhovalců, a zeptala se proto zdejší policie, jaká se ve statistice nejčastěji objevují křestní jména. Data ale ukázala, že nejvíce takových činů páchají lidé s typicky německými jmény.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nůž (ilustrační foto)

Nůž (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Policejní statistika týkající se trestných činů a přestupků spáchaných nožem mezi lednem 2016 a dubnem 2018 už dříve ukázala, že za většinou z nich stojí Němci. Ve statistikách Z celkem 1490 záznamů byl v 842 případech pachatel občan spolkové republiky, ve 122 incidentech Syřan a v 94 občan jiné země Evropské unie.

Protiimigrační Alternativa pro Německo žaluje tajnou službu, která ji prověřuje kvůli extremismu

Číst článek

Politici AfD byli ale podle Saarbrücker Zeitung zjevně přesvědčeni o tom, že i řada německých pachatelů bude mít přistěhovalecké kořeny, a proto požádali o nezvyklou statistiku. V ní se ale na prvních místech žádné neněmecké jméno neobjevilo.

Nejčastějším křestním jménem byl Michael (24 případů), kterého v první pětici následovala jména jako Michael, Daniel, Andreas, Sascha nebo Thomas a dále třeba Christian, Kevin, Manuel, Patrick, David, Jens, Justin nebo Sven.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme