Německá prokuratura zastavila vyšetřování útoku na politika AfD. Neidentifikovali podezřelého

Prokuratura v Brémách zastavila vyšetřování lednového útoku na poslance a šéfa regionální pobočky strany Alternativa pro Německo (AfD) v Brémách Franka Magnitze. Nepodařilo se identifikovat podezřelého, řekl v pondělí podle agentury DPA mluvčí úřadu Frank Passade.

Brémy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magnitz, kterému je 67 let, byl napaden 7. ledna. Na záznamu, který o několik dnů později policie zveřejnila, bylo vidět, jak politika z odstupu několika metrů sleduje trojice mužů, kteří se částečně maskují. V průchodu pak jeden z nich na oběť skočil a zezadu udeřil loktem do hlavy. Politik spadl na zem a uhodil se.

Šéfa brémské AfD napadli útočníci, zbili ho do bezvědomí a způsobili mu těžká zranění

Číst článek

Přestože vyšetřovatelé podle Passadeho získali na 200 tipů a indicií, skutek se objasnit nepodařilo. Poslanec AfD byl po útoku dva dny ošetřován v nemocnici.

Spolkový kriminální úřad ve své publikaci z konce července toto přepadení připsal levicovým radikálům, kteří jsou známí trestnými činy páchanými proti politickým oponentům. Zmíněná publikace se zabývá změnou kriminální situace v Německu v souvislosti s imigrací.

Úřady sice uvedly, že incident byl levicově politicky motivovaným činem, nicméně záhy ujistily, že vyšetřování se vedlo „všemi směry“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme