Aféra kolem špionážního letounu roste

Washington žádá Peking o okamžité vydání čtyřiadvacetičlenné posádky špionážního letounu, který po kolizi s čínskou stíhačkou přistál nouzově na ostrově Chaj-nan. Pentagon povolal do oblasti Jihočínského moře tři válečná plavidla, která monitorují situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O sizuaci jedná v Pekingu americký velvyslanec Joseph Prueher. Jak informuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu ve Spojených státech Olga Krupauerová, americký prezident George Bush po poradě s bezpečnostními experty věří v rychlé vyřešení incidentu. Washington vyzval Peking, aby nevstupoval na palubu letadla. To je výsostným územím Spojených států a je doslova prošpikováno supermoderní technikou. Američané ponechávají v Čínském moři tři vojenská plavidla pro monitorování situace a vyslali také diplomaty. Těm se dosud nepodařilo získat informace o osudu posádky stroje, který musel nouzově přistát po kolizi s čínskou posádkou.

Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme