Aféra kolem údajné protekce ohrožuje britského ministra vnitra

Britský ministr vnitra David Blunkett popřel, že by pomáhal prosadit žádost o britské vizum pro chůvu své bývalé americké milenky, provdané Kimberley Qinnové. A opoziční konzervativci požadují vyšetřování celého případu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben | Foto: europa.eu.int

Sedmapadesátiletý ministr vnitra, nevidomý David Blunkett, je vystaven několika obviněním, která otiskl nedění list The Sunday Telegraph. Je mezi nimi tvrzení, že Blunkett využil své funkce k urychlení žádosti chůvy své bývalé milenky, americké novinářky Kimberley Quinnové o povolení k trvalému pobytu v Británii.

Stínový ministr vnitra vyzývá k nezávislému vyšetřování tohoto a dalších obvinění vznesených proti ministru Blunkettovi v britských novinách. Je mezi nimi tvrzení, že Blunkett Quinnové svěřoval důležitá služební tajemství bezpečnostní povahy.

Nedělní list Observer napsal, že kariéra ministra vnitra je těmito obviněními vážně ohrožena. Premiér Tony Blair řekl, že Blunkettovi plně důvěřuje.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme