Aféra ředitele MMF Strauss-Kahna ovládá francouzská média

Aféra ředitele Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strauss-Kahna zcela dominuje francouzským sdělovacím prostředkům. Někteří politici zejména z pravé části politického spektra odkládají diplomatické fráze a otevřeně komentují poslední události, které podle jejich soudu poškozují obraz Francie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn stane před soudem kvůli sexuálnímu útoku | Zdroj: Reuters

Bernard Debre, jeden z nejvýše postavených činitelů vládní strany pro lidové hnutí, prohlásil, že na povrch nyní vycházejí informace, o nichž se v zákulisí mluví už delší dobu. Hotel Sofitel v New Yorku byl prý už nějaký čas místem, kam si Dominique Strauss-Kahn údajně zval ženy. Určitou ironií je, že ředitel Mezinárodního měnového fondu má svůj vlastní byt nedaleko hotelu.

Celá aféra může mít ještě širší rozměr, neboť se ve Francii začínají hlásit ženy, často z novinářských kruhů s tím, že je Dominique Strauss-Kahn sexuálně obtěžoval. Poslední z nich je novinářka a spisovatelka Tristane Banonová.

Francouzští komentátoři většinou konstatují, že bez ohledu na presumpci neviny je s politickou kariérou Strauss-Kahna s největší pravděpodobní konec.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme