Aféra s nebezpečnými hormony v sirupu se rozrůstá

Aféra s rakovinotvornými růstovými hormony v Belgii se rozrůstá. Případ, kdy belgická firma Bioland vyráběla z nakažených starých cukrovinek sirup, nabírá nový směr a zasahuje další země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka

Jak z Bruselu uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, firma Bioland zpracovávala staré irské cunkrovinky na několik způsobů. Sirup prodávala ve Vlámsku dvěma producentům limonád, krmnou směs pro prasata, obsahující rakovinotvorný růstový hormon, vyvážela do Nizozemska. Výrobky Biolandu odebíral také jeden pivovar v Německu.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Skandál kolem hormonů

Evropská unie tvrdí, že problematický růstový hormon MPA byl ve všech výrobcích obsažen jen v malém množství, které nemůže ohrozit lidské zdraví - přesto se ale přijímají bezpečnostní opatření.

300 zemědělských farem a 65 nizozemských výroben krmiv nesmí své produkty vyvážet. Všechny členské státy EU, především pak Francie a Británie, musejí prověřit, zda jejich firmy něco neodebíraly od holandských farem.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme