Aféra utajených věznic pro teroristy pokračuje

Představitelé americké ústřední zpravodajské služby CIA žádají ministerstvo spravedlnosti, aby nechalo vyšetřit, jak se do médií dostala informace o utajených věznicích CIA. Také američtí zákonodárci požadují vysvětlení zpráv deníku Washington Post o tajných zařízeních, kde mají být držení důležití členové Al Kaidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

Podle listu se některé z těchto věznic nacházejí také v zemích východní Evropy. Článek deníku Washington Post o údajném tajném globálním vězeňském systému CIA ve světě zajímá evropské instituce.

A kdo tuto informaci prozradil, chce vědět také samotná Ústřední zpravodajská služba. S podobnou iniciativou přišli také dva představitelé Kongresu - šéf republikánů v Senátu Bill Frist a mluvčí Sněmovny Denis Hastert.

Expertka organizace Human Rights Wasch Katrine Biermanová tvrdí, že zdrojem informací byla sama CIA, které se nelíbí, že vězení jsou nelegální, nemorální a kontraproduktivní.

Bushova administrativa existenci utajených věznic ve světě jednoznačně nepotvrdila ani nevyvrátila.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme