Aféra utajených věznic pro teroristy pokračuje

Představitelé americké ústřední zpravodajské služby CIA žádají ministerstvo spravedlnosti, aby nechalo vyšetřit, jak se do médií dostala informace o utajených věznicích CIA. Také američtí zákonodárci požadují vysvětlení zpráv deníku Washington Post o tajných zařízeních, kde mají být držení důležití členové Al Kaidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

znak CIA

Podle listu se některé z těchto věznic nacházejí také v zemích východní Evropy. Článek deníku Washington Post o údajném tajném globálním vězeňském systému CIA ve světě zajímá evropské instituce.

A kdo tuto informaci prozradil, chce vědět také samotná Ústřední zpravodajská služba. S podobnou iniciativou přišli také dva představitelé Kongresu - šéf republikánů v Senátu Bill Frist a mluvčí Sněmovny Denis Hastert.

Expertka organizace Human Rights Wasch Katrine Biermanová tvrdí, že zdrojem informací byla sama CIA, které se nelíbí, že vězení jsou nelegální, nemorální a kontraproduktivní.

Bushova administrativa existenci utajených věznic ve světě jednoznačně nepotvrdila ani nevyvrátila.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme