Afghánci se chystají propustit zatčené nepřátele

Vůdci protitalibánských jednotek se chystají propustit na svobodu 106 Pákistánců bojujících na straně Al Kájdy. V noci to oznámil jeden z hlavních velitelů jednotek bojujících proti hrstce zbývajících členů Al Kájdy v horské oblasti Tora Bora. Na místě je naše spolupracovnice z agentury Epicentrum Petra Procházková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pákistánští příznivci Talibanu

Propuštění Pákistánců, kteří údajně přišli do Afghánistánu pomáhat místním obyvatelům v obraně před útoky USA, se může stát vážným sporem mezi Američany a afghánským vedením. Spojené státy trvají na tom, aby všichni členové Al Kajdy, pokud přežijí silné bombardování i pozemní útok, stanuli před soudem. Paštúnští vůdci naopak tvrdí, že řada bojovníků z Pákistánu se prostě spletla a chtěla jen pomoci afghánskému lidu v jeho osvobozeneckém boji. Tito lidé prý nemají s teroristy nic společného a podle afghánských tradic jim musí být odpuštěno, protože byli vedeni dobrým úmyslem. Propouštění zajatých členů hnutí Taliban a al Kajdy je stále častějším jevem a nikdo nemůže prověřit, zda mezi těmi, kterým je odpouštěno, nejsou i členové teroristických skupin.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme