Airbnb nabídne zdarma 20 tisíc lůžek uprchlíkům z Afghánistánu. Ubytovat je chce po celém světě

Charitativní organizace společnosti Airbnb zprostředkovávající ubytovací služby nabízí 20 tisíc lůžek uprchlíkům z Afghánistánu. Firma si za to nebude nic účtovat. Afghánce chce ubytovat na různých místech po celém světě.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánci ukrývající se v Turecku poté, co ilegálně překročili hranice z Íránu | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Ředitel Airbnb Brian Chesky zdůvodnil rozhodnutí ubytovat zdarma Afghánce nutností pomoct při řešení jedné z největších humanitárních krizí současnosti. Chesky doufá, že to inspiruje další manažery, aby se taky zapojili do pomoci Afgháncům, protože času podle něj opravdu není nazbyt.

Afghánistán podle médií začali opouštět první vojáci USA. Biden oznámil, že dodrží termín odchodu

Číst článek

Společnost Airbnb chce pobyt afghánských uprchlíků financovat zčásti sama, zčásti přispěje ředitel firmy a zčásti bude spoléhat na dárce Uprchlického fondu Airbnb.

Program podle Cheskyho začíná okamžitě. Airbnb na něm spolupracuje s neziskovými organizacemi v terénu. Měly by jí pomoct identifikovat lidi, kteří potřebují a chtějí pomoc. Firma zároveň žádá i poskytovatele ubytování, kteří mají zájem o to Afghánce ubytovat, aby se jí ozvali.

Airbnb dlouhodobě podporuje majitele ubytovacích kapacit, aby nabízeli lůžka lidem v tíživých situacích. Společnost s tím začala po hurikánu Sandy v roce 2012, kdy potřebovala nouzové ubytování asi tisícovka obyvatel New Yorku.

Firma uvádí, že od té doby pomohla 75 tisícům lidí, mimo jiné po zemětřesení v Mexico City, požárech v Kalifornii nebo Austrálii.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme