Atentát v ranní špičce si v Kábulu vyžádal 14 mrtvých a 145 zraněných. K útoku se přihlásil Tálibán

Nejméně 18 mrtvých a 145 zraněných si ve středu vyžádal výbuch nálože umístěné v automobilu, který zastavil na kontrolním stanovišti před policejní stanicí v afghánském hlavním městě Kábulu. S odvoláním na vládní činitele o tom informovala agentura Reuters. K útoku, který se odehrál na západě metropole během ranní špičky, se přihlásil Tálibán.

Aktualizováno Kábul (Aktualizováno: 15:45 7. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při výbuchu nálože v automobilu na kontrolním stanovišti před policejní stanicí v Kábulu bylo zraněno nejméně 80 lidí. K útoku se přihlásil Tálibán | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

„Slyšel jsem velký výbuch a všechna okna se rozbila. Střepy lítaly všude okolo. Moje hlava se mi točí a stále nevím, co se děje. Ale okna asi 20 obchodů kilometr od místa výbuchu jsou rozbitá,“ popsal agentuře AFP jeden z prodavačů.

Podle vyjádření Tálibánu bylo zraněno a zabito velké množství policistů a vojáků. Afghánské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že mezi zraněnými byli zejména civilisté včetně žen a dětí.

Ministerstvo vnitra následně informovalo, že o život přišlo 18 lidí a dalších 145 bylo zraněno. Původní zprávy přitom hovořily o 14 mrtvých.

Násilí nepolevuje

Násilí v Afghánistánu nepolevuje, přestože se radikální hnutí Tálibán a USA zřejmě blíží k historické dohodě o odsunu amerických vojáků ze země výměnou za slib Tálibánu, že se Afghánistán nestane základnou pro přípravu teroristických útoků.

Mírová jednání mezi zástupci Tálibánu a USA pokračují v katarském Dauhá a obě strany v úterý potvrdily, že bylo dosaženo „značného pokroku“.

Letošní červenec se stal v Afghánistánu nejkrvavějším měsícem od května 2017. Podle údajů OSN bylo v zemi zabito nebo zraněno 1500 lidí. Podle expertů jsou stupňující útoky znamením, že Tálibán chce jednat z pozice síly.

ČTK, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme