Afghánskou provincii Parván zaskočil přívalový déšť. Blesková povodeň zabila nejméně 50 lidí

Desítky lidských životů a bezmála stovku zraněných si vyžádaly bleskové záplavy na severovýchodě Afghánistánu. Tamní obyvatele v noci na středu překvapil prudký déšť, oznámily afghánské úřady. Mluvčí jedné za zasažených provincií Parván uvedla, že zemřelo nejméně 66 lidí, a upozornila, že konečná bilance může ještě vzrůst, jelikož stále pokračují záchranné práce. Agentura DPA s odvoláním na zdravotnické úřady informovala o nejméně 51 mrtvých.

Tento článek je více než rok starý.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky lidských životů a bezmála stovku zraněných si vyžádaly bleskové záplavy na severovýchodě Afghánistánu

Desítky lidských životů a bezmála stovku zraněných si vyžádaly bleskové záplavy na severovýchodě Afghánistánu | Zdroj: Reuters / Stringer

Mezi oběťmi je také několik dětí a někteří zranění jsou v kritickém stavu, uvedl šéf nemocnice v Parvánu.

Voda podle mluvčího ministerstva pro zvládání přírodních katastrof zablokovala dálnice do východních a severních provincií. „Kromě záchrany osob pracujeme také na otevření dálnic pro dopravu,“ uvedl mluvčí, podle kterého bylo v Parvánu zničeno nejméně 300 domů a tisíce lidí jsou bez střechy nad hlavou. Ministerstvo podle něj před možnými záplavami varovalo obyvatele zasažených provincií v úterý večer.

Obyvatele v noci na středu překvapil prudký déšť | Zdroj: Reuters / Stringer

Zničené domy a neprůjezdné cesty hlásí také provincie Kápísá, Pandžšír a Paktíja. Nejméně dva lidé zemřeli a pět bylo zraněno v provincii Vardak. V provincii Nangarhár zemřeli dva příslušníci jedné rodiny, když na ně spadla stěna v podmáčeném domě, čtyři další jsou zranění.

Afghánský prezident Ašraf Ghaní v prohlášení vyjádřil upřímnou soustrast rodinám obětí a nařídil do Parvánu a dalších provincií vyslat humanitární pomoc.

Záplavy jsou v letních měsících na severu a východě Afghánistánu časté, uvádí AP, každoročně si vyžádají stovky mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme