Afghánistán se chystá na zasedání Loja Džirgy

V Afghánistánu vrcholí přípravy před zasedáním takzvané Loja Džirgy, tedy Velké rady, která ustaví novou vládu. Jednání kmenových, etnických a náboženských vůdců, které začíná za tři dny, budou provázet přísná bezpečnostní opatření - panují totiž obavy z možných útoků teroristů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánistán - ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Afghánské úřady se obávají, že členové Al-Káidy a Talibanu využijí zasedání Džirgy k novým útokům. Jak z Afghánistánu uvádí spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, v zemi se nyní rozšířila zpráva, že teroristé chtějí otrávit melouny prodávané na místních tržištích.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková o situaci v Afghánistánu

Mezinárodní bezpečnostní jednotky včetně našich vojáků a zdravotníků z 6. polní nemocnice proto zcela zastavily nákup místního zboží, a i řada ostatních cizinců se raději melounů zřekla. Vedení komise pro přípravu Loja Džirgy však zatím konstatuje, že k žádným vážnějším incidentům nedošlo - pokud se za vážné ovšem nepokládají vraždy osmi zvolených zástupců a výbuch bomby těsně před místními volbami poslance z jihoafghánského města Kandahár.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme