Nejméně 17 mrtvých po výbuchu bomby provincii Lógra v Afghánistánu, 21 lidí bylo zraněno

V Afghánistánu večer při výbuchu bomby nastražené v automobilu zahynulo nejméně 17 osob, píše agentura AFP s odvoláním na místní představitele a zdravotníky. Dalších 21 lidí utrpělo zranění. K útoku došlo jen několik hodin před třídenním příměřím, na němž se u příležitosti muslimského svátku oběti dohodly afghánská vláda a hnutí Tálibán. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické uskupení Tálibán zodpovědnost odmítá.

Tento článek je více než rok starý.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánské bezpečnostní složky na místě nedělního útoku v Kábulu.

(ilustrační foto) | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

Podle očitého svědka k útoku došlo před kanceláří guvernéra provincie Lógar. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci. Představitelé nemocnice v provinčním správním středisku, kde se útok odehrál, AFP sdělili, že jejich zařízení přijalo 17 mrtvých těl a 21 zraněných osob. Teroristický čin potvrdil také mluvčí afghánského ministerstva vnitra, i když ten uvedl nižší počet obětí. Agentura Reuters hovoří o 18 mrtvých.

Mluvčí Tálibánu odmítl, že by povstalecké hnutí mělo s útokem něco společného. V úterý Tálibán oznámil, že od pátku bude dodržovat třídenní příměří u příležitosti muslimského svátku oběti. Afghánská vláda vzápětí nařídila svým bezpečnostním silám, aby klid zbraní respektovaly.

Od únorového podpisu mírové dohody mezi USA a Tálibánem povstalci podle prezidenta Ašrafa Ghaního zabili 3650 příslušníků afghánských bezpečnostních sil. Zpráva asistenční mise OSN v Afghánistánu vydaná tento týden hovoří o tom, že za letošní první pololetí bylo v zemi zabito více než 1280 civilistů, většinou v důsledku bojů mezi silami afghánské vlády a povstaleckým hnutím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme