Nejméně 17 mrtvých po výbuchu bomby provincii Lógra v Afghánistánu, 21 lidí bylo zraněno

V Afghánistánu večer při výbuchu bomby nastražené v automobilu zahynulo nejméně 17 osob, píše agentura AFP s odvoláním na místní představitele a zdravotníky. Dalších 21 lidí utrpělo zranění. K útoku došlo jen několik hodin před třídenním příměřím, na němž se u příležitosti muslimského svátku oběti dohodly afghánská vláda a hnutí Tálibán. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické uskupení Tálibán zodpovědnost odmítá.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

Podle očitého svědka k útoku došlo před kanceláří guvernéra provincie Lógar. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci. Představitelé nemocnice v provinčním správním středisku, kde se útok odehrál, AFP sdělili, že jejich zařízení přijalo 17 mrtvých těl a 21 zraněných osob. Teroristický čin potvrdil také mluvčí afghánského ministerstva vnitra, i když ten uvedl nižší počet obětí. Agentura Reuters hovoří o 18 mrtvých.

Mluvčí Tálibánu odmítl, že by povstalecké hnutí mělo s útokem něco společného. V úterý Tálibán oznámil, že od pátku bude dodržovat třídenní příměří u příležitosti muslimského svátku oběti. Afghánská vláda vzápětí nařídila svým bezpečnostním silám, aby klid zbraní respektovaly.

Od únorového podpisu mírové dohody mezi USA a Tálibánem povstalci podle prezidenta Ašrafa Ghaního zabili 3650 příslušníků afghánských bezpečnostních sil. Zpráva asistenční mise OSN v Afghánistánu vydaná tento týden hovoří o tom, že za letošní první pololetí bylo v zemi zabito více než 1280 civilistů, většinou v důsledku bojů mezi silami afghánské vlády a povstaleckým hnutím.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme