Gesto dobré vůle. Afghánská vláda propustila 490 vězňů z řad Tálibánu

Afghánská vláda oznámila, že z káznic po celé zemi propustila 490 vězňů z řad povstaleckého hnutí Tálibán. Osvobození členů Tálibánu označila za gesto dobré vůle v rámci snah o oživení mírového procesu, napsala agentura AP.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osvobozeni byli věznění bojovníci Tálibanu, kteří byl ve špatném zdravotním stavu nebo se jim blížil konec trestu. (ilustrační foto) | Foto: Parwiz | Zdroj: Reuters

Mluvčí afghánské vlády uvedl, že byli propuštěni vězni, kteří jsou ve špatném zdravotním stavu nebo jim zbýval do odpykání trestu méně než rok.

Osvobození vězni jsou součástí skupiny 887 zadržovaných, jejichž propuštění nařídil tento měsíc afghánský prezident Ašraf Ghaní u příležitosti svátku íd al-fitr, který muslimové slaví po skončení postního měsíce ramadánu. Kdy vyjdou na svobodu zbývající zadržovaní, není známo.

Oznámení o propuštění vězňů z řad Tálibánu přišlo v době, kdy do afghánské metropole Kábulu přicestoval zvláštní vyslanec USA pro Afghánistán Zalmay Khalilzad, který vede jednání americké vlády s hnutím Tálibán o podmínkách ukončení občanské války v zemi. Přímo s afghánskou vládou Tálibán zatím jednat odmítá, protože ji považuje za loutkový režim v područí USA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme