Tálibán při čtvrtečním útoku v Kandaháru postřelil i amerického generála Smileyho

Při čtvrtečním útoku v afghánském Kandaháru utrpěl zranění i jeden z vysokých velitelů NATO v zemi. Informoval o tom americký deník Washington Post s odvoláním na anonymní zdroje v americké armádě. Útočník podle listu nejméně jednou zasáhl brigádního generála Jeffreyho Smileyho.

Kábul (Aktualizováno: 12:57 22. 10. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brigádní generál US Army Jeffrey Smiley (uprostřed) na snímku z července 2018.

Brigádní generál US Army Jeffrey Smiley (uprostřed) na snímku z července 2018. | Foto: US Army

„Mohu potvrdit, že americký brigádní generál Jeffrey Smiley byl zraněn během útoku v afghánské provincii Kandahár,“ citovala posléze agentura Reuters z prohlášení mluvčí sil NATO v Afghánistánu.

Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému veliteli se podařilo uniknout

Číst článek

Smiley se účastnil jednání mezi nejvyšším velitelem sil NATO Scottem Millerem a vrcholnými představiteli provincie Kandahár, které napadl Tálibán.

Oba američtí generálové se údajně museli osobně do přestřelky zapojit, píše Washingotn Post.

Při útoku zemřel kandahárský policejní velitel Abdul Raziq i místní velitel tajné služby. Vážné zranění utrpěl i guvernér provincie.

Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. Často vystupoval v médiích a unikl z celé řady pokusů o atentát.

Na shromáždění zaútočil jeden z členů guvernérovy ochranky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme