Tálibán při čtvrtečním útoku v Kandaháru postřelil i amerického generála Smileyho

Při čtvrtečním útoku v afghánském Kandaháru utrpěl zranění i jeden z vysokých velitelů NATO v zemi. Informoval o tom americký deník Washington Post s odvoláním na anonymní zdroje v americké armádě. Útočník podle listu nejméně jednou zasáhl brigádního generála Jeffreyho Smileyho.

Kábul (Aktualizováno: 12:57 22. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brigádní generál US Army Jeffrey Smiley (uprostřed) na snímku z července 2018. | Foto: US Army

„Mohu potvrdit, že americký brigádní generál Jeffrey Smiley byl zraněn během útoku v afghánské provincii Kandahár,“ citovala posléze agentura Reuters z prohlášení mluvčí sil NATO v Afghánistánu.

Tálibán zabil guvernéra, šéfa policie a tajné služby. Americkému veliteli se podařilo uniknout

Číst článek

Smiley se účastnil jednání mezi nejvyšším velitelem sil NATO Scottem Millerem a vrcholnými představiteli provincie Kandahár, které napadl Tálibán.

Oba američtí generálové se údajně museli osobně do přestřelky zapojit, píše Washingotn Post.

Při útoku zemřel kandahárský policejní velitel Abdul Raziq i místní velitel tajné služby. Vážné zranění utrpěl i guvernér provincie.

Raziq patřil k nejvlivnějším policejním velitelům v celé zemi. Často vystupoval v médiích a unikl z celé řady pokusů o atentát.

Na shromáždění zaútočil jeden z členů guvernérovy ochranky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme