Dalšího českého vojáka zabil člen afghánských bezpečnostních sil, oznámilo NATO

Severoatlantická aliance uvedla, že podle prvotních indicií podnikl útok na české vojáky v Afghánistánu člen tamních bezpečnostních sil. K útoku se přihlásil Táliban, odkazuje agentura Reuters na prohlášení teroristické organizace zaslané emailem.

Afghánistán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Omar Sobhani | Zdroj: Reuters

Střelec, který byl zadržen, údajně truchlil kvůli smrti vlivného afghánského policejního šéfa Abdula Razaka, píše americký deník The New York Times. Razak zahynul minulý čtvrtek při atentátu v provincii Kandahár. Útočníka dle amerických novin pobouřily zprávy na sociálních sítích, ve kterých se naznačovalo, že podíl na smrti Razaka nese i americký generál. Ten z atentátu vyvázl bez újmy.

Další útok na českou jednotku v Afghánistánu. Jeden voják zemřel, dva jsou zranění

Číst článek

Deník The New York Times nicméně s odkazem na dva nejmenované afghánské představitele zároveň uvedl, že „střelba byla důsledkem hádky“, a nejspíš tak nešlo o infiltraci ozbrojenců z Tálibánu. Oficiální místa k tomu žádné další detaily neuveřejnily.

Český voják zemřel a dva vojáci byli zraněni po útoku na vozidlo armády na základně v afghánské provincii Herát, na základně Shindand okolo 11:20 našeho času, sdělilo ministerstvo obrany.

Agentura Reuters cituje místní představitele, podle kterých se v Shindandu vyskytuje mnoho ozbrojenců radikálního hnutí Táliban.

#AlKhandaq
#Breaking: Infiltrator Mujah working inside Shindand airbase #Herat opened fire on US troops late afternoon hours today, killing and wounding multiple American invaders - Ahmadi

16:55 – 22. 10. 2018

14 44

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme