Dalšího českého vojáka zabil člen afghánských bezpečnostních sil, oznámilo NATO

Severoatlantická aliance uvedla, že podle prvotních indicií podnikl útok na české vojáky v Afghánistánu člen tamních bezpečnostních sil. K útoku se přihlásil Táliban, odkazuje agentura Reuters na prohlášení teroristické organizace zaslané emailem.

Afghánistán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Omar Sobhani | Zdroj: Reuters

Střelec, který byl zadržen, údajně truchlil kvůli smrti vlivného afghánského policejního šéfa Abdula Razaka, píše americký deník The New York Times. Razak zahynul minulý čtvrtek při atentátu v provincii Kandahár. Útočníka dle amerických novin pobouřily zprávy na sociálních sítích, ve kterých se naznačovalo, že podíl na smrti Razaka nese i americký generál. Ten z atentátu vyvázl bez újmy.

Další útok na českou jednotku v Afghánistánu. Jeden voják zemřel, dva jsou zranění

Číst článek

Deník The New York Times nicméně s odkazem na dva nejmenované afghánské představitele zároveň uvedl, že „střelba byla důsledkem hádky“, a nejspíš tak nešlo o infiltraci ozbrojenců z Tálibánu. Oficiální místa k tomu žádné další detaily neuveřejnily.

Český voják zemřel a dva vojáci byli zraněni po útoku na vozidlo armády na základně v afghánské provincii Herát, na základně Shindand okolo 11:20 našeho času, sdělilo ministerstvo obrany.

Agentura Reuters cituje místní představitele, podle kterých se v Shindandu vyskytuje mnoho ozbrojenců radikálního hnutí Táliban.

#AlKhandaq
#Breaking: Infiltrator Mujah working inside Shindand airbase #Herat opened fire on US troops late afternoon hours today, killing and wounding multiple American invaders - Ahmadi

16:55 – 22. 10. 2018

11 29

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme