Slavnostmi farmářů v Afghánistánu otřásly výbuchy, dva lidé zemřeli a místní guvernér byl zraněn

Při dvou explozích v metropoli afghánské provincie Hílmand zahynuli nejméně dva lidé a alespoň 23 jich bylo zraněno, včetně místního guvernéra. Incident se odehrál na slavnosti uspořádané u příležitosti dne farmářů na stadionu ve městě Laškargáh. K odpovědnosti za útok se dosud nikdo nepřihlásil. Informovala o tom agentura Reuters.

Kábul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Svědci uvedli, že guvernér provincie Muhammad Jasín Chán byl výbuchem sražen k zemi a poté ho jeho ochranka odvedla z místa činu. Jeho zdravotní stav není znám. Příčina výbuchu dosud není zřejmá, pravděpodobně však šlo o nastraženou nálož.

Tálibán zabil na severu Afghánistánu 22 členů ozbrojených složek, útoky v oblasti se stupňují

Číst článek

Několikadenní ceremonie ke dni farmářů se v Laškargáhu zúčastnilo na 1000 lidí. Již ve čtvrtek zaútočili radikálové z místní odnože Islámského státu na podobné shromáždění v hlavním městě Kábulu, kde zabili šest lidí a 23 jich zranili.

Oslavy se konají v době tradičního afghánského nového roku, který připadá na 21. březen. Někteří radikální islamisté toto slavení odmítají a považují ho za neislámské.

Hílmand je jednou z několika afghánských provincií, kde mají povstalci největší vliv a kontrolují nejrozsáhlejší část území. Dnešní útok přišel přesně rok poté, co nálož v automobilu zabila 14 lidí sledujících zápasnické utkání v Laškargáhu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme