Mešitou na východě Afghánistánu otřásl výbuch. Zemřelo nejméně 62 lidí, včetně dětí

Nejméně 62 lidí přišlo o život při páteční explozi v mešitě v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. Zraněných by mělo být 36 lidí, informovaly servery AP a Reuters s odvoláním na místní představitele. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Aktualizováno Kábul (Aktualizováno: 16:35 18. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné týmy dál pátrají po dalších tělech (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mluvčí provinčního guvernéra uvedl, že výbuch nastal v době, kdy se v mešitě shromáždili věřící k pátečním modlitbám. „V důsledku exploze spadla střecha,“ řekl a dodal, že mezi oběťmi jsou také děti.

V afghánských prezidentských volbách hlasovala jen pětina voličů. Tálibán během nich spáchal 68 útoků

Číst článek

Mluvčí provinčního guvernéra uvedl, že výbuch způsobilo několik výbušnin nastražených uvnitř mešity. Neštěstí nastalo v době, kdy se v ní shromáždili věřící k pátečním modlitbám. „V důsledku exploze spadla střecha,“ citovala agentura AP mluvčího, jenž odhadl počet zraněných na 36. Dodal, že mezi oběťmi jsou také děti.

Podle představitele nangarhárské provinční rady Sohrába Kadarího počet obětí není konečný, zraněných bylo přes 100. „Záchranné týmy pátrají v sutinách po tělech. Počet obětí pravděpodobně dále poroste.“

Provincie Nangarhár, která přiléhá k pákistánským hranicím, je považována za hlavní základnu bojovníků Islámského státu. Působí v ní ale i hnutí Tálibán, které dlouhodobě vede boj proti vládě v Kábulu podporované Západem.

Podle OSN v Afghánistánu za poslední tři měsíce během bojů zemřelo či bylo zraněno přes 4313 civilistů. Během září při útoku Tálibánu na nemocnici na jihu země zemřelo 39 obětí, o pár dní později zemřelo 40 svatebčanů při útoku afghánské armády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme