Afghánská policie bojuje proti spiknutí

V afghánské metropoli Kábulu byly v uplynulém týdnu zadrženy stovky osob napojených na radikální islámskou organizaci v souvislosti se spiknutím. Cílem spiknutí bylo údajně destabilizovat prozatímní vládu Hamída Karzáího. Oznámil to představitel afghánského ministerstva vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kábul
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková o zatýkání v Kábulu

Během policejní operace v luxusní kábulské čtvrti bylo zadrženo několik mužů, kteří budou obviněni ze spiknutí proti vládě Hamída Karzáího. Všichni muži jsou členy extremistické islámské strany Hesbé Islámí, v jejímž čele stojí bývalý afghánský premiér Hekmatjal známý svými krajně fundamentalistuickými postoji. V minulém týdnu bylo v Pákistánu bylo zatčeno 60 lidí a jak včera potvrdily tajné pakistánské služby, byl mezi nimi i velitel speciálních diverzních oddílů Al Káidy Abdul Zubajdá, blízký spolupracovník bin Ládina. Zubajdá byl již předán Spojeným státům a stal se tak nejvýznamnější zadrženou osobou za celou dobu antiteroristické operace.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme