Afghánská policie objevila auto napěchované výbušninami

Afghánská policie objevila v centru Kábulu osobní auto napěchované výbušninami. Nevylučuje proto, že městem se pohybují další vozidla s explozivem, a že jde o rozsáhlý plán, jehož cílem jsou bombové útoky na vysoce postavené osoby, cizince či příslušníky mezinárodních mírových jednotek. Jak uvádí spolupracovnice Radiožurnálu v Kábulu Petra Procházková z agentury Epicentrum, v atentátu zabránila řidiči vlastní nepozornost, když se neplánovaně srazil s jiným vozidlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kábul

Policie se domnívá, že jde o akci organizace Al Kaidá, o čemž svědčí i to, že řidič byl s největší pravděpodobností kamikatze a při bombovém útoku měl sám zahynout . V Kábulu platí nyní mimořádná bezpečnostní opatření a policie velmi pečlivě kontroluje všechna podezřelá vozidla. Ochrana vysoce postavených osob i základen ISAF byla posílena a afghánské tajné služby doufají, že informace získané na základě výslechů zraněného řidiče mohou napomoci při pátrání po dalších autech s výbušninou. Pokud byl však atentátník skutečně kamikatze a byl připraven na vlastní smrt, ani výslechy provázené tělesným týráním, což je v Afghánistánu obvyklé, nepřinesou žádný výsledek.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme