Afghánská policie zatýká účastníky útoku na sídlo OSN

Rozzuřený dav vtrhnul 1.4 do úřadu OSN v Afghánistánu. Při útoku zemřelo nejméně 7 zahraničních pracovníků organizace. Důvodem mělo být spálení koránu americkým knězem na Floridě minulý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Talibanští vzbouřenci v Afghánistánu

Útoku předcházela demonstrace, které se účastnily tisíce lidí. Afghánská policie zatkla zatím 27 účastníků útoku na úřad OSN.

"Je pravda, že vzhledem k tomu jak jsou afghánci nábožensky založení a jak velmi těžce nesou jakoukoliv skutečnou či domnělou urážku islámu, tak si dovedu představit, že se nějaká část davu shromáždila spontánně," prohlásil bývalý vedoucí civilní části provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánské provincii Logar Matyáš Zrno.

"Ale to, co následovalo spíš ukazuje - a to říkám jako člověk, který nebyl na místě - že se skupinky Talibanu či jiných povstalců pokusily - a podařilo se jim - využít tuto demonstraci ve svůj prospěch," dodal Zrno.

Pavlína Nečásková, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme