Afghánský prezident chce do budování země zapojit Taliban

,Zasedněme k jednacímu stolu se zástupci Talibanu. Bez spolupráce s tímto hnutím nebude v Afghánistánu nikdy klid.' O této strategii hodlá dnes afghánský prezident Hamíd Karzáí přesvědčovat světové lídry na vrcholné konferenci v Londýně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenské pozorovací stanoviště v jižním Afghánistánu

Vojenské pozorovací stanoviště v jižním Afghánistánu | Foto: 601. skupina speciálních sil

"Máme konkrétní plán, jak začlenit příslušníky Talibanu do afghánské společnosti. Samozřejmě jen ty, kteří nejsou členy Al- kaidy nebo jiné teroristické sítě a akceptují naši ústavu," uvedl Hamíd Karzáí ještě před Londýnským summitem.

Zdá se, že tentokrát pro novou strategii získá podporu. Předběžný souhlas vyslovila Velká Británie, USA i země sousedící s Afghánistánem. Velitel mezinárodních sil v Kábulu generál McChrystal dokonce připustil, že členové Talibanu by se v budoucnu mohli podílet na afghánské vládě.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme