Afghánský prezident ocenil úsilí NATO

Afghánský prezident Hamíd Karzáí poděkoval Severoatlantické alianci za posílení mise v Afghánistánu. Karzáí je dnes hlavním hostem závěrečného dne summitu NATO v Istanbulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aia Sophia - Istanbul

Karzáí řekl, že nové posily usnadní uspořádání voleb v září i a přispějí ke zlepšení bezpečnostní situace v zemi. Jak ale dodal, k jejich vyslání by mělo dojít co nejrychleji. Severoatlantická aliance velí misi ISAF od loňského srpna a stav vojáků by se měl zvýšit ze 6 500 na 10 000.

O tom, zda by měly být nasazeny i síly rychlé reakce se zatím nerozhodlo. Mise ISAF se účastní i 19 českých vojáků, speciální jednotka z Prostějova pak působí v rámci akce Trvalá svoboda, která je zaměřena na hledání bojovníků Talibanu.

Karzáí v Istanbulu také prohlásil, že stav země se zlepšuje. Fungují svobodná média a k volbám se zaregistrovalo přes 5 milionů voličů včetně žen. Země ale potřebuje bezpečnost a ekonomickou stabilitu.

Milan Kopp, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme