Afričtí studenti svého diplomata ještě nepustili

Už dva dny drží afričtí studenti z Guieny Bissau v zajetí svého velvyslance v Moskvě. Jako rukojmího si ho ponechají do té doby, než jim vláda afrického státu vyplatí stipendia, která jim za posledních třináct měsíců dluží. Studenti tvrdí, že kvůli nedostatku peněz museli v poslední době už i hladovět a k témuž dotlačili i svého diplomata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Vláda Guineji Bissau už asi stovce studentů telefonicky slíbila, že peníze, zhruba 60 dolarů na každého měsíčně, vyplatí co nejdříve. Vysokoškoláci ale drží diplomata dál, protože slibům nevěří. Dokud se peníze za stidendia neobjeví na jejich účtech, velvyslance nepropustí. Přesto ale zástupci své země v Rusku povolili jídlo a pití. Ambasáda malého afrického státu v Moskvě je obyčejné 3+1 uprostřed města. Na moskevských univerzitách studuje momentálně 206 studentů mladých lidí z Bissau a vláda jim dluží dohromady na stipendiích 160 tisíc dolarů.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme