Francouzskou obec Agen zaplavil déšť. Místy stojí až dva metry vody

Na obec Agen na jihozápadě Francie se ve čtvrtek v noci za tři hodiny sneslo tolik srážek, kolik zde obvykle naprší za dva měsíce. V některých ulicích stojí až dva metry vody. Na místě zasahuje 300 hasičů a záchranářů. Podle informací zveřejněných prefekturou okolo půlnoci nebyl nikdo zraněn, napsala dnes agentura AFP.

Agen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzskou obec Agen zaplavil déšť | Foto: Thierry Breton/Panoramic | Zdroj: Reuters

Ve městě jsou „materiální škody, ale nikdo nebyl zraněn ani nezemřel“, uvedla prefektura. Jen do půlnoci hasiči zasahovali při 130 případech, evakuovali 20 lidí.

V ulicích zůstala stát nepojízdná auta, voda jim sahá až do výše skel. Jeden starší řidič agentuře AFP popsal, že se voda přihnala tak rychle, že ze svého vozu sotva stačil vystoupit, než ho voda znehybněla.

Podle francouzské meteorologické služby Météo-France představuje 129,6 milimetru srážek denní rekord v této oblasti za celou historii měření od roku 1941. V departementu Lot-et-Garonne, kde leží i Agen, během noci udeřilo přes 3000 blesků.

Météo-France vydalo na středu a čtvrtek výstrahu před bouřkami a povodněmi ve 32 departementech. Bouřky se podle služby budou během noci pohybovat směrem na východ a mohly by způsobit další škody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme