Agent FBI zastřelil muže vyslýchaného kvůli útokům v Bostonu

Agent FBI zastřelil na Floridě mladého Čečence. Ibragim Todašev se údajně znal s bratry Carnajevovými podezřelými z bombového útoku na maraton v Bostonu. Podle FBI zaútočil při výslechu na vyšetřovatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ibragim Todašev | Zdroj: Reuters

Agent FBI a dva policisté ze státu Massachusetts za přítomnosti místních policistů vyslýchali 27letého Ibragima Todaševa v Orlandu na Floridě, kam se přestěhoval.

Todašev dřív bydlel v Massachusetts a podle informací místních médií se znal se starším z bratrů Carnajevových Tamerlanem, přátelé ale údajně nebyli. Navštěvovali prý stejnou tělocvičnu kvůli tréninku bojových umění.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu zastřeleného muže vyslýchaného FBI mluvil v pořadu Stalo se dnes zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Mluvčí FBI v krátkém prohlášení bez dalších podrobností uvedl, že Ibragim Todašev při výslechu zaútočil na agenta, ten na něj vystřelil a zabil ho.

Kolem celého incidentu ale panují nejasnosti. Není vlastně ani zřejmé, kdo skutečně střílel. Agent FBI každopádně skončil v nemocnici, jeho zranění prý vážná nejsou.

Z Washingtonu už dopoledne odstartoval zvláštní vyšetřovací tým FBI, který bude zjišťovat, co se přesně stalo.

Podle Todaševových přátel citovaných v místní televizní stanici WESH-TV ho vyšetřovatelé FBI sledovali už nějakou dobu. Měl také údajně opletačky s policií kvůli nedávné násilné potyčce na parkovišti.

Vít Pohanka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme