Agenti americké tajné služby odposlouchávali soukromé telefonáty Tonyho Blaira

Agenti americké tajné služby odposlouchávali soukromé telefonáty bývalého britského premiéra Tonyho Blaira. Vyšlo to najevo v rozhovoru bývalého agenta pro televizi ABC News.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T. Blair | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Bývalý operátor tajné odposlouchávací služby David Mufee Faulk řekl, že viděl složku s informacemi o soukromém životě Tonyho Blaira založenou na odposlechu premiérových telefonátů, když pracoval v americké bezpečnostní agentuře NSA. Informace o tom přinesli zpravodajové britských novin ve Spojených státech.

Zpravodaj listu Daily Mirror poznamenává, že toto odhalení způsobí velké nesnáze odcházejícímu americkému prezidentovi Georgi Bushovi, protože mezi Británií a Spojenými státy existuje úmluva, podle které tyto země neshromažďují tajné informace o sobě navzájem.

Potvrdil to také jeden bývalý agent zpravodajské služby CIA. Věc nyní vyšetřuje výbor pro zpravodajské služby a soudnictví amerického senátu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme