Agenti americké tajné služby odposlouchávali soukromé telefonáty Tonyho Blaira

Agenti americké tajné služby odposlouchávali soukromé telefonáty bývalého britského premiéra Tonyho Blaira. Vyšlo to najevo v rozhovoru bývalého agenta pro televizi ABC News.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T. Blair

T. Blair | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Bývalý operátor tajné odposlouchávací služby David Mufee Faulk řekl, že viděl složku s informacemi o soukromém životě Tonyho Blaira založenou na odposlechu premiérových telefonátů, když pracoval v americké bezpečnostní agentuře NSA. Informace o tom přinesli zpravodajové britských novin ve Spojených státech.

Zpravodaj listu Daily Mirror poznamenává, že toto odhalení způsobí velké nesnáze odcházejícímu americkému prezidentovi Georgi Bushovi, protože mezi Británií a Spojenými státy existuje úmluva, podle které tyto země neshromažďují tajné informace o sobě navzájem.

Potvrdil to také jeden bývalý agent zpravodajské služby CIA. Věc nyní vyšetřuje výbor pro zpravodajské služby a soudnictví amerického senátu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme