Agenti prověřují podezřelé zásilky v letadlech UPS

Americké úřady prohlížejí nákladní letadla zásilkové společnosti UPS. Poplach vyvolal podezřelý balíček v letadle firmy směřující do Spojených státech. Našel se při standardní prohlídce v Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technici prohlížejí letoun na filadelfském letišti | Zdroj: ČTK

Podezřelá zásilka měla původ v Jemenu a směřovala do Chicaga. Šlo o náplň s barvou do počítačové tiskárny, ze kterého vedly dráty a obsahovala bílý prášek. Testy na přítomnost výbušnin byly negativní.

I tak vyvolala podezřelá zásilka prohlídky několika nákladních letadel společnosti UPS na různých letištích v severovýchodní části Spojených států.

Podle oficiálně nepotvrzených informací se americké bezpečnostní úřady zaměřily na balíčky, které měly všechny původ v Jemenu na adrese, která souvisela s první podezřelou zásilkou.

Americké úřady z opatrnosti prohledaly několik letadel společnosti UPS, která měla na palubě jiné balíčky z téhle blízkovýchodní země. Výbušniny se nikde nenašly. Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost nicméně preventivně zpřísnilo kontroly všech letů: nákladních i s pasažéry.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme