Agenti prověřují podezřelé zásilky v letadlech UPS

Americké úřady prohlížejí nákladní letadla zásilkové společnosti UPS. Poplach vyvolal podezřelý balíček v letadle firmy směřující do Spojených státech. Našel se při standardní prohlídce v Británii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technici prohlížejí letoun na filadelfském letišti

technici prohlížejí letoun na filadelfském letišti | Zdroj: ČTK

Podezřelá zásilka měla původ v Jemenu a směřovala do Chicaga. Šlo o náplň s barvou do počítačové tiskárny, ze kterého vedly dráty a obsahovala bílý prášek. Testy na přítomnost výbušnin byly negativní.

I tak vyvolala podezřelá zásilka prohlídky několika nákladních letadel společnosti UPS na různých letištích v severovýchodní části Spojených států.

Podle oficiálně nepotvrzených informací se americké bezpečnostní úřady zaměřily na balíčky, které měly všechny původ v Jemenu na adrese, která souvisela s první podezřelou zásilkou.

Americké úřady z opatrnosti prohledaly několik letadel společnosti UPS, která měla na palubě jiné balíčky z téhle blízkovýchodní země. Výbušniny se nikde nenašly. Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost nicméně preventivně zpřísnilo kontroly všech letů: nákladních i s pasažéry.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme