Agentura Reuters zahájila nové sociální zpravodajství

Sociální sítě už dávno neslouží jen k tomu, aby jste si s dávno ztracenými spolužáky mohli domluvit třídní sraz. Jak ukazuje Facebook, dá se na nich celkem slušně vydělat. Přispěli k pádu několika autoritářských režimů na blízkém východě. A často se na sociálních sítích dozvíte, co se děje ve světě dřív než z tradičních médií. Jen musíte sledovat ty správné lidi a kanály.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

www.reuters.com

www.reuters.com | Zdroj: Reuters

Agentura Reuters spustila na svém portálu novou službu. Social pulse sleduje tep sociálních sítí a to nejzajímavější z nich nabízí čtenářům. Na novém portálu každý den najdete třeba to, o čem se diskutuje nejvíce.

Editoři zároveň vybrali řadu klíčových osob, které zprávy tvoří. Můžete tak sledovat, co píší do svých blogů nebo tweetují z mobilních telefonů. Navíc o všem se dá přímo na portálu diskutovat.

Nové sociální zpravodajství umožňují programy, které neustále sledují dění na internetu a jsou schopné ho i analyzovat. Vznikly tak třeba grafy jakéhosi internetového smýšlení o různých obchodních společnostech.

Ty Reuters srovnává s aktuálním vývojem na akciových trzích. A stojí za povšimnutí, že když klesá oblíbenost dané společnosti, tak roste její hodnota.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme