Ahmadínežád dostal v Libanonu dárek. Izraelský samopal

Íránský prezident Ahmadínežád se vrátil z dvoudenní návštěvy Libanonu s izraelským samopalem. Uvedla to libanonská televize al-Manár. Ahmadínežádovi tento dárek věnoval šéf libanonského hnutí Hizballáh šajch Nasralláh. Bojovníci šíitské organizace prý tuto zbraň ukořistili izraelskému vojákovi při válce před čtyřmi lety. Právě ve znamení konfliktu s Izraelem se nesly poslední hodiny Ahmadínežádovy cesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Bint Jbeil v jižním Libanonu dokončuje výzdobu k Ahmadínežádově návštěvě | Zdroj: ČTK

Ahmadínežád nedaleko izraelské hranice prohlásil, že ‚hnutí odporu žije‘ a že ‚sionisté jsou předurčeni k zániku‘. Položil věnec ve městě Kaná, kde izraelské bombardování základny mírových sil OSN zabilo před čtrnácti lety stovku libanonských civilistů. Setkání s vůdcem Hizballáhu přišlo těsně před odletem. Šajch Nasralláh kvůli němu opustil tajný bunkr a přijel na íránskou ambasádu.

Izrael pozoroval návštěvu s neskrývaným znepokojením. Premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že se Libanon ‚rychle stává satelitem íránského režimu ájatolláhu‘. To je prý tragické pro Libanon, ale Izrael ‚bude vědět, jak tomu čelit‘.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme