Ahmadínežád: Írán v jaderném programu neustoupí ani o milimetr

Z jaderného programu Írán neustoupí ani o milimetr - na svých internetových stránkách to napsal prezident země Mahmúd Ahmadínežád. K ústupkům ho nepřesvědčil ani jeho syrský protějšek Bašár Asad, který se s ním kvůli kontroverznímu obohacování uranu sešel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účast na dalších jednáních sice Ahmadínežád nevyloučil, ale zdůraznil, že při nich vždy půjde o prosazení práva Íránu na vlastní jaderný program. Právě dnes přitom vyprší nabídka Západu, slibující dalekosáhlou hospodářskou spolupráci výměnou za alespoň dočasné zastavení některých jaderných aktivit.

Spojené státy se snaží přimět Írán k zastavení obohacování uranu už několik let. Podezírá ho totiž, že se snaží vyrobit jadernou bombu. To ale Írán popírá a tvrdí, že uran obohacuje výhradně pro potřeby jaderných elektráren a zajistil tak vlastní energetickou soběstačnost.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme