Ahmadínežád si možná prodlouží návštěvu Libanonu

Dvoudenní návštěva íránského prezidenta v Libanonu se možná protáhne. Mahmúd Ahmadínežád přiletěl do Bejrútu dnes ráno a do Íránu se měl vracet zítra odpoledne. Jak ale píše libanonský tisk, íránský politik možná v zemi zůstane ještě v pátek. Nad Ahmadínežádovou cestou do Libanonu přitom už předem vyjádřily nelibost Izrael i Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Ahmadínežád | Foto: UN Photo, Marco Castro

Ahmadínežáda po příletu nadšeně vítaly tisíce Libanonců a íránský prezident prohlásil, že se v zemi cítí jako doma. Podle místního deníku as-Safír má přitom v plánu pobyt si ještě prodloužit. V pátek má prý do Bejrútu přiletět turecký premiér Erdogan a právě s ním by se měl Ahmadínežád setkat.

Írán a v poslední době také Turecko vystupují velmi silně proti Izraeli. Ve stejné chvíli jeruzalémská vláda spolu s Washingtonem kritizují rostoucí regionální ambice obou muslimských států. V samotném Libanonu se střety mezi prozápadním a protizápadním táborem promítají i do domácí politiky. Země je tak prakticky pořád na pokraji krize.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme