AI registruje porušování lidských práv všemi stranami ukrajinského konfliktu

Lidská práva porušují všechny strany konfliktu na východě Ukrajiny. Konstatovala to Amnesty International v Kyjevě. Premiér Arsenij Jaceňuk slíbil, že případy, na které tato organizace na obranu lidských práv poukazuje, nechá vyšetřit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk | Zdroj: Reuters

Amnesty International zaznamenala případy nelidského zacházení s obyvateli těch východních oblastí, které kontrolují příslušníci ukrajinského dobrovolnického praporu Ajdar.

Klade jim za vinu únosy lidí s cílem získat výkupné, kruté chování, krádeže a možná i vraždy. Velitel praporu Ajdar Sergej Mělničuk to popřel.

Organizace se opírá o výpovědi svědků na východě Ukrajiny a odvolává se také na satelitní snímky, které dokazují rostoucí počet těžkých zbraní v oblasti. Ty tam podle Amnesty International nepochybně dodává Moskva.

Amnesty proto považuje Rusko za jednu stran konfliktu, který už má podle Amnesty mezinárodní, nikoli jen vnitřní charakter.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme