AIDS hrozí pandemií

Pandemie AIDS je stále větší hrozbou. Počet nemocných se zvyšuje, počet obětí také. To přiznali zástupci 120 států na konferenci OSN v New Yorku. Na světě žije téměř 40 milionů nakažených HIV - nejvíce z nich v Africe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemoc AIDS za sebou také zanechala 13 milionů sirotků. "V normální společnosti lidé v produktivním věku patří k těm, kteří se starají o společnost, vyrábějí a podobně. Vzhledem k epidemii AIDS je toto skupina, která umírá a je potřeba se o ní starat. Kvůli tomu se rozpadají rodiny," přiblížila Kateřina Kašová z Člověka v tísni v Namibii.

Doplnila, že rodina, která se dozví, že některý z jejích členů je HIV pozitivní, tak se ho často snaží zbavit. Pokud se ovšem rodina rozhodne o nemocného AIDS starat, tak výdaje na léky a ztráta jeho příjmu často prohloubí chudobu postižené rodiny. "Kdo to dlouhodobě odnese, tak to budou právě děti," dodala Kateřina Kašová.

Petra Lazáková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme