Air France odškodní oběti leteckého neštěstí

Společnost Air France odškodní rodiny obětí z Airbusu A330, který se zřítil do Atlantiku při letu z Rio de Janeira do Paříže. Za každou oběť se letecká společnost chystá zatím vyplatit 17.500 eur (asi 470.000 korun).

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky letadla Air France

Trosky letadla Air France | Zdroj: ČTK

Vyplacení odškodného potvrdil generální ředitel Air France Pierre-Henri Gourgeon s tím, že společnost je v kontaktu s 1800 pozůstalými.

Bratr jedné z obětí s pomocí nově vytvořeného sdružení kompenzaci na Air France vymáhá a obviňuje dopravce, že si počíná nehumánně. To Air France odmítá a tvrdí, že ve svých reakcích byla vždy transparentní.

S rodinami obětí se hodlá sejít i prezident Nicolas Sarkozy poté, co bude příčina neštěstí objasněna. Vyšetřovatelé jsou údajně stále blíž tomu, proč se letoun zřítil, ale nadále nemají k dispozici takzvané černé skříňky, které by pomohly mnohé vysvětlit.

Stroj spadl 1. června do Atlantiku poté, co vletěl do velké bouřkové oblasti. Při neštěstí zahynulo všech 228 lidí na palubě. Mezi oběťmi je nejvíc bylo Francouzů - 61 - a Brazilců - 58. Z vody se zatím podařilo vyzvednout 50 těl a asi 400 součásti letadla.

K tématu si můžete také přečíst:
Letectvo našlo v Atlantiku těla pasažérů zříceného stroje Air France
Zřícené letadlo Air France se zřejmě rozpadlo za letu
Francouzské ministerstvo připouští, že se airbus mohl zřítit po útoku teroristů
Konec pochybností, úlomky jsou z pohřešovaného letounu Air France
Brazílie potvrdila, že trosky v moři patří letadlu Air France
Pátrání po troskách Airbusu A 330 je stále bezvýsledné
Letadlo Air France se stovkami cestujících zřejmě spadlo do Atlantiku

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme