Akce Jestřáb nechává Poláky celkem chladné

Poláci nevěnují akci Jestřáb velkou pozornost. Média o ní informují jen sporadicky. Velké akce dopravní policie se v Polsku konají velmi často. Akce Jestřáb probíhá jen v jižní části země - v oblasti Krakova, Katovic, Rzesowa, Opole, Kielců a Wroclavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice

"Název Jestřáb označuje, že budeme postupovat rozhodně a efektivně. Piráti silnic, opilí řidiči a osoby, které se nepřipoutaly bezpečnostními pásy, nemohou počítat ani s minimem shovívavosti," upozornil Kryzstof Dymura z krakovské policie.

Novinkou v rámci této akce jsou kontroly celní policie a pohraniční stráže. Celníci pátrají po pašovaném zboží a pohraničníci hledají nelegální imigranty.

Od časného rána jsou řidiči pod drobnohledem policistů v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Maďarsku a Slovinsku. Kontroly potrvají až do neděle.

Česká policie plánuje akce typu Kryštof například na červenec a září. Vyplývá to ze seznamu, který nedávno pronikl na veřejnost. Podle policie je harmonogram pouze orientační. Do konce roku by se podle něj mělo uskutečnit ještě více než deset celostátních dopravně bezpečnostních akcí.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme