Akci proti Karadžičovi mohl vyzradit francouzský voják

Severoatlantická aliance má podezření, že operaci vedoucí k zadržení Radovana Karadžiče vyzradil srbské policii francouzský důstojník z mise SFOR v Bosně. Dvoudenní zátah vojáků NATO byl podle zpravodajských služeb prozrazen a Karadžič proto mohl uniknout přes hranice do Černé hory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Karadžič | Foto: ICTY
Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Fridrich o domněnkách NATO

Aliance zatím své podezření nepotvrdila, ale jednotky SFOR zahájily vyšetřování, zda skutečně došlo k vyzrazení tajné operace, která měla umožnit vydání Karadžiče do Haagu. Podle amerického diplomata Scotta Bayernse telefonoval nejmenovaný francouzský kapitán srbskému policistovi, aby ho upozornil, že NATO chystá zátah na Karadžiče u bosenského města Foča. Spojenečtí vojáci pročesávali místo pravděpodobného výskytu Radovana Karadžiče minulý čtvrtek a pátek. Západní deníky tvrdí, že rozhovor francouzského důstojníka se srbským policistou nahrály britské tajné služby. Teď materiál dostane velení jednotek SFOR v Bosně a NATO v Bruselu. "Musíme celou věc důkladně prošetřit," uvedla mluvčí SFOR Angela Jonson.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme