Aktivisté Greenpeace pronikli do francouzské jaderné elektrárny Tricrastin

Aktivisté organizace Greenpeace vnikli do areálu francouzské jaderné elektrárny Tricrastin. Na její budovy pověsili dva transparenty varující před nebezpečím jaderné katastrofy. Elektrárna Tricastin leží na jihu Francie v blízkosti hlavní dálnice směřující do Marseille. V posledních letech tu několikrát došlo k mírnému úniku radioaktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Tricastin | Foto: http://energie-climat.greenpeace.fr/action-a-la-centrale-de-tricastin-liveblog

Desítkám rozdělených do tří skupin a požadujících na prezidentu Hollandovi okamžité zastavení provozu elektrárny se dnes brzy ráno podařilo proniknout do prostoru kolem věží.

Dvacet z nich policie zatkla, další se připoutali k želeným konstrukcím. Jejich akce potvrzuje nedostatečnou ochranu elektrárny, byť mluvčí ministerstva vnitra tvrdí, že se aktivisté nedostali do nebezpečné zóny nebo k řídicím sálům.

Elektrárna Tricastin patří mezi ty, kde se spolu s reaktory ve Fessenhemu objevilo v posledních letech nejvíce potíží. S jejím uzavřením se ale v příštích letech nepočítá.

Organizace Greenpeace tvrdí, že Tricrastin patří mezi pět nejnebezpečnějších elektráren ve Francii. Společnost EDF, která komplex provozuje, incident nijak nekomentovala.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme