Aktivisté se ve Skotsku chystají na další protesty

Summit skupiny G8 provázejí protesty aktivistů. Policisté v okolí hotelu Gleneagles, kde politici jednají, se připravují na nové protesty. Včera se pokusili demonstranti na několika místech neúspěšně proniknout přes plot na hotelové pozemky a policie asi stovku z nich zatkla. I proto se úřady snaží nenechat nic na náhodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty ve Skotsku | Zdroj: ČTK

Mnozí demonstranti jsou v bojovné náladě. Drtivá většina z nich se ovšem omezuje jen na slovní výpady proti představitelům ekonomicky nejsilnějších zemí. Násilí bylo zatím na demonstracích ve Skotsku spíš okrajovou záležitostí, přitažlivou pro místní média.

Dosavadní protesty jsou nesrovnatelně mírnější než při stejné schůzce před několika lety v Janově. To se ještě může změnit. I proto místní policie ohradila kordonem tábořiště ekologů v nedalekém Starlingu, odkud se včera ke Gleneagles vydaly asi dvě stovky anarchistů, kteří byli ve svých protestech nejradikálnější.

Vít Pohanka, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme