Al-Džazíra byla při fotbalovém MS terčem elektronické sabotáže

Letní fotbalové mistrovství světa má dramatické dozvuky v arabských zemích. V desítkách států měla práva pro vysílání šampionátu katarská televize al-Džazíra. V rozhodujících okamžicích ale vypadával signál a milióny fotbalových fanoušků běsnily vzteky. Reputace al-Džazíry výrazně utrpěla. Teď vyšlo najevo, že její signál někdo záměrně rušil z jordánského území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemští fanoušci slaví v Eindhovenu postup své reprezentace do semifinále MS | Foto: Pavel Novák

Byla to důmyslná záškodnická akce. Dokonce divákům při finále šampionátu v Jižní Africe vypadával obraz. Do frankofonních zemí proudila anglická verze, místo angličtiny zase museli předplatitelé al-Džazíry poslouchat arabštinu. V několika zemích dokonce tento chaos vyprovokoval diváky u velkoplošných obrazovek k násilnostem.

Britský deník Guardian nyní odhalil, že všechno způsobily výkonné rušičky na jordánském území. Potvrdila to i samotná al-Džazíra. Zřejmě jde o pomstu za to, že se televizní společnost s Ammánem nedohodla na podmínkách vysílání pro Jordánsko. Vláda v Ammánu ale popírá, že by s útokem na fotbalové vysílání měla něco společného.

Břetislav Tureček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme