Al-Džazíra: Izraelský premiér příští týden asi odstoupí

Izraelský premiér Ehud Olmert příští týden odstoupí nebo alespoň požádá o dočasné uvolnění z funkce. Uvedla to televize Al-Džazíra s odvoláním na své izraelské zdroje. Olmert čelí podezření z příjímání úplatků v době, kdy byl starostou Jeruzaléma. Izraelská média ale nesmějí z rozhodnutí soudu informovat o postupu vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert | Foto: Knesset

Izrael v těchto dnech slaví 60. výročí svého založení a jak včera řekl vysoký policejní činitel, lidé by si v těchto dnech ani nepřáli slyšet detaily o premiérově kauze. Oficiálním důvodem informačního embarga je možnost, že by zpravodajství poškodilo postup policie. Detaily údajného Olmertova zločinu se ale mezitím dostávají na veřejnost ve Spojených státech.

Olmert trvá na své nevině a dál se prý řídí obvyklou agendou předsedy vlády. Přesto se nejasnost kolem jeho osudu už promítla i na mezinárodní scénu. Palestinci tvrdí, že za stávající situace je zbytečné vést jakékoli mírové rozhovory.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme