Al-Džazíru napadli hackeři. Podobný problém hlásí i katarská státní televize

Televize Al-Džazíra, kterou některé arabské země opět obviňují z podpory radikálních islamistů a uzavřely její pobočky, se ve čtvrtek stala terčem hackerského útoku. Uvedla to televize na svých internetových stránkách s tím, že její provoz nebyl přerušen. Hackerský útok hlásí také katarská státní televize, která z „bezpečnostních důvodů“ dočasně vypnula svůj web.

Dauhá/Katar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Al-Džazíry v Douhá | Zdroj: Reuters

„Zaznamenali jsme pokusy o narušení kybernetické bezpečnosti Al-Džazíry, ale úspěšně s nimi bojujeme a v současné době jsou všechny naše subjekty v provozu," řekl agentuře Reuters jeden z vedoucích pracovníků televizní stanice.

Několik arabských zemí, včetně Saúdské Arábie či Jordánska, které přerušily diplomatické styky s Katarem kvůli jeho údajné podpoře teroristických skupin, ze stejného důvodu uzavřelo místní pobočky Al-Džazíry.

Televize, která má ve světě na 80 poboček a vysílá v řadě jazyků, obvinění odmítla a uvedla, bude pokračovat ve svém nezávislém zpravodajství.

Už od svého vzniku v roce 1996 vyvolává Al-Džazíra značné kontroverze, protože se nevyhýbá tématům ožehavým jak pro arabskou společnost, tak pro Západ.

Poté, co napadení hackery oznámila Al-Džazíra, státní katarská televize na Twitteru oznámila stejný problém.

Spouštěčem stávající roztržky mezi blízkovýchodními ropnými velmocemi byla kontroverzní prohlášení katarského emíra, která se objevila v květnu na stránkách katarské oficiální tiskové agentury. Katarská vláda posléze uvedla, že tyto stránky napadli hackeři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme