Al Gore se do prezidentské kampaně zřejmě nezapojí

Využije bývalý americký viceprezident Albert Gore lesk Nobely ceny za mír k politickým účelům? Mnozí členové Demokratické strany by ho rádi viděli, jak se zapojí do soupeření o Bílý dům. Jejich přání zůstane se vší pravděpodobností bez odezvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Al Gore | Zdroj: ČTK

V reakci na udělení ceny dal Al Gore najevo, že prestižní ocenění ho spíše zavazuje k dalšímu prosazování ekologické agendy. Konkrétně chce varovat před globálním oteplováním a jeho vlivem na pozemské klima. Podle amerických deníků existují další mnohem silnější náznaky, že se devětapadesátiletý Al Gore do politického souboje nepustí.

Ani v nejmenším totiž nezačal budovat štáb, který k předvolební kampani nutně potřebuje. "Opravdu nevidím, že by se chtěl zapojit do kampaně," citoval deník Los Angeles Times Cartera Eskewa, který řídil Goreovu předvolební kampaň v roce 2000. Tehdejší prezidentské volby těsně prohrál se současným šéfem Bílého domu Georgem Bushem.

Navíc už není pro Al Gora v řadě demokratických uchazečů o prezidentské křeslo místo. Do boje se zapojila Hillary Clintonová a Obama. "Nezdá se, že by demokraté toužili po dalším uchazeči, nebo že by specificky chtěli Alberta Gora, a to přesto, že většina demokratů má na něho bezpochyby pozitivní názor a cení si toho, co dělá," cituje list Alana Abramowitze, politologa z Emory Univesrity ve státě Georgia.

Vlastimil Milý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme